Днями на базі Факультету соціально-економічної освіти та управління, за ініціативи МБФ «Альянс громадського здоров′я» успішно відбулись фінальні курси підвищення кваліфікації «Особливості надання соціальних та медичних послуг вразливим категоріям населення
з використанням гендерно-чутливого підходу»,
в рамках проекту «Розбудова потенціалу з метою реалізації якісних ґендерно-чутливих інтервенцій зі Зменшення Шкоди в Україні», що підтримується Французькою міжнародною ініціативою 5%.
Протягом десяти навчальних днів соціальні працівники ВІЛ-сервісних неурядових організацій, співробітники медичних закладів та фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з викладачами кафедри соціальної політики працювали над питаннями стратегічного планування надання соціальних послуг в територіальних громадах, вивчали основні аспекти отримання соціального замовлення, встановлення міжсекторальної співпраці, впровадження гендерних політик та процедур в організаціях, етики застосування ґендерного підходу для надання медико-соціальних послуг представникам вразливих груп населення.
Найбільш вражаючим став фінальний день навчання – захист учасниками власних соціальних проектів на отримання соціального замовлення з місцевих бюджетів. Актуальність соціальних питань, що ініціювали учасники, ступінь розробки механізмів їх вирішення, стратегічне мислення й вміння передбачати соціальні наслідки подій в Україні, довели, що в нашій країні реформа соціальної політики відбулась, і в першу чергу, в мисленні фахівців соціальної сфери.
Загалом, починаючи з 2015 року, подібне навчання пройшли близько 400 фахівців, в рамках підписаної угоди між НПУ імені М.П. Драгоманова та МБФ «Міжнародний Альянс громадського здоров’я в Україні», отож викладачі Факультету плідно працюють над формуванням позитивного іміджу Драгоманівського університету, формуючи нову когорту якісних провайдерів соціальних послуг.
Кафедра соціальної політики