З 22 по 25 квітня 2018 року група співробітників НПУ імені М.П. Драгоманова у межах українсько-латвійського проекту «Іммігранти у суспільстві: виклики для освіти» працювала у Латвії. До її складу входили: декан Факультету соціально-економічної освіти та управління професор Володимир Євтух (керівник української частини проекту), старший викладач кафедри соціології Ірина Заїнчківська, професор кафедри соціології Ганна Кісла, директорка Наукової бібліотеки університету професор Людмила Савенкова, доцент кафедри соціології Юлія Сюсель, завідувач кафедри соціальних та публічних комунікацій професор Сергій Штепа.
Разом зі своїми колегами із Латвійського університету (керівник латвійської частини проекту професор Рудіте Андерсоне) (докторант Майя Балоде, директор Музею історії Івета Гудаковська, професор емерітус Аіда Крузе, професор Занда Рубене) провели семінар «Освітні пропозиції для дослідження включення мігрантів у суспільство: перші висновки» (Латвійський університет, м. Рига). На семінарі було обговорено результати емпіричних досліджень в Україні та Латвії, визначено основні етапи підготовки публікацій за результатами проекту. Детальніше див. програму.
Декан факультету професор Володимир Євтух та завідувач кафедри професор Сергій Штепа відвідали Університет бізнесу, мистецтв та технологій (RISEBA, м. Рига), де провели зустріч з проректором професором Ігором Граурсом, деканом Факультету бізнесу і фінансів професором Луцією Руткою, керівником офісу міжнародного співробітництва Поліною Найденко. Професор В. Євтух проінформував співбесідників про розвиток НПУ імені М.П. Драгоманова, запропонував траєкторію співробітництва між Факультетом соціально-економічної освіти та Факультетом бізнесу і фінансів, оскільки у навчально-науковій діяльності факультетів є поля спільної зацікавленості, зокрема пов’язані з економічною освітою, менеджментом та соціологією. Професор Володимир Євтух відвідав Рижську державну українську середню школу (м. Рига), де мав зустріч з директоркою, відомою у Латвії й Україні громадською діячкою Лідією Кравченко. На зустрічі, зокрема, йшлося про застосування мов національних меншин у навчальному процесі.
Учасники проекту відвідали Резекненську академію технологій (м. Резекне), де відбулася зустріч з деканом факультету освіти, мов і дизайну професором Янісом Дзервініксом. Детальніше див.: http://baltic-center.eu/rezeknenskaya-akademiya-tehnologij/
Учасники проекту взяли участь в етнокультурних практиках: відвідали Аглонську базиліку (с. Аглона) – найбільший духовний центр паломництва і католицизму в Латвії. Перший папа Римський, який відвідав знамениту базиліку, був Іоан Павел ІІ у 1993 р., у вересні 2018 р. Аглонську базиліку відвідає Папа Римський Франциск і проведе месу. Детальніше див.: http://tainalv.blogspot.com/2009/08/ blog-post_12.html; у Музеї хліба, де під керівництвом господині Вії Анцане гості випікали хліб, знайомилися з народними традиціями землі Латгалія; під час зібрання латвійських байкерів у м. Ризі отримали інформацію про цей сегмент сучасної культурної традиції.