Фото_1-.jpg12.03.2018 року студенти та викладачі Факультету соціально-економічної освіти та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова прийняли участь у Круглому столі «Громадсько-патріотичні ідеї Тараса Шевченка в соціокультурному та освітньому просторі України» у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, організований Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України спільно з Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником та за підтримки Інституту літератури НАН України, Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова.

Фото_2-.jpg

З привітальним словом до учасників Круглого столу звернулися Ничкало Нелля Григорівна – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, Рудник Олександр Володимирович – в.о. Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Лук’янова Лариса Борисівна – директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України.

Фото_3-.jpg

Неля Григорівна Ничкало представила відомих та поважних гостей, зокрема Гальченко Сергій Анастасійович – кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України. Сергій Анастасійович Гальченко розповів про важливість національно-патріотичного виховання сучасної молоді, додавши, що любити Шевченка – це, насамперед, жити за його заповітами. Він упродовж 2000-2010 рр. працював над виданням спадщини Т. Шевченка.

Фото_4.jpg

В ході подальшої зустрічі виступив Франчук Валерій Олександрович (заслужений художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Національної спілки художників України) з доповіддю «Тарас Шевченко у художній творчості». У його творчості є цикли творів «Молюсь за тебе, Україно», присвячені історії козацької доби, Т.Г. Шевченку.

Фото_5-_jpeg.jpg

Філіпчук Георгій Георгійович (доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка) у своєї доповіді «Громадянська освіта: Шевченкові ідеали», наголосивши, що треба бути внутрішньо вихованою людиною, гідним українцем і прикладом у цьому має бути вчитель.

Фото_6-.jpg

З доповіддю про творчість Т.Г. Шевченка як духовної основи у формуванні особистості виступив Федоришин Василь Ілліч – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Фото_7-.jpg

В процесі засідання Круглого столу був представлений концерт «Шевченківська весна» у виконанні камерного оркестру факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (художній керівник, заслужений діяч мистецтв України, доктор педагогічних наук, професор Федоришин Василь Ілліч).

Хай буде вічно світла й славна пам’ять Тарасу Григоровичу Шевченку!

Фото_8.jpg

Фото_9.jpg