Із словами привітання до учасників заходу по презентації проектів та досліджень від факультету соціально-психологічних наук та управління виступила Тетяна Олександрівна Голубенко – доцент, кандидат педагогічних наук, заступник декана по роботі зі студентами факультету.
Спікер Наталія Нахабич, координатор проекту «Центр Знань», представила презентація проекту «Онлайн Платформа «Центр Знань» – онлайн-платформа для фахівців, працюючих з підлітками та їх батьків.
Спікер Дарина Павлова, координатор дослідницьких проектів Українського Інституту соціальних досліджень імені А. Яременко, на заході представила презентації національних досліджень по роботі з підлітками:
- HBSC - Міжнародний проект «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді»;
- ESPAD - «Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин – ЕСПАД (ESPAD)».
Наступна частина заходу була присвячена проекту опитування молоді U-Report та огляду Концепції ООН зі сталого розвитку, яку представив координатор проекту Річард Герц. Аудиторія і спікери залишились в захваті.
Студенти та викладачі Факультету соціально-психологічних наук та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова висловили подяку та побажання про продовження співпраці з Українським Інститутом соціальних досліджень імені А. Яременко та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
У Східній Європі та Центральній Азії молодь домінує серед зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції. Понад 80% ЛЖВ у цьому регіоні ще не виповнилося 30 років, водночас у Західній Європі тільки 30% зареєстрованих випадків ВІЛ спостерігаються серед людей у віці до 29 років. Враховуючи необхідність простору, присвяченого профілактиці ВІЛ-інфекції серед підлітків, у тому числі серед ПГР, за ініціативи та технічної підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ у грудні 2014 р. було створено першу у Східній Європі та Центральній Азії інформаційну платформу – «Центр Знань», пріоритетом якої є відповідь на термінову необхідність розвивати потенціал у регіоні щодо роботи з підлітками та молоддю з питань епідемії ВІЛ та СНІДу. «Центр Знань» об’єднує досвід експертів та організацій з України, Білорусі, Молдови, Грузії та Азербайджану. Координація та інформаційне наповнення ресурсу здійснюється Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка у співпраці з МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід».
«Центр Знань» орієнтований на різноманітні аудиторії: представників державних організацій та служб, а також громадських організацій, зокрема надавачів послуг у межах профілактики ВІЛ/СНІД: медичних працівників, соціальних працівників, психологів, юристів; дослідників; батьків чи офіційних представників неповнолітніх; самих підлітків та молодь.
Он-лайн-платформа включає декілька компонентів: інформаційні ресурси щодо законодавчої бази і досліджень у сфері профілактики ВІЛ серед підлітків та молоді, включаючи оцінку різних інтервенцій; інтерактивний інструмент для самостійного навчання надавачів послуг щодо тестування підлітків на ВІЛ (ICATT); навчальні курси у формі вебинарів щодо різних аспектів роботи з цільовою групою; ресурси, які можуть використовуватися самими підлітками та молоддю, а також їх батьками чи офіційними представниками. Всі ресурси доступні трьома мовами: українською, російською та англійською.
Протягом 2015-2016 року проведено більш аніж 30 вебінари, навчанням на базі платформи охоплено понад 3000 представників цільових груп. Відеозаписи всіх вебінарів розміщено на веб-сайті «Центру Знань» у вільному доступі, що дає можливість охопити додаткову кількість зацікавлених осіб. На базі вебінарів підготовлено 10 навчальних модулів, доповнених навчальними матеріалами та списком літератури.
Сформована команда експертів та консультантів з різних аспектів епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Десять консультантів з числа психологів, юристів, соціальних працівників наразі надають консультації відвідувачам платформи.
Контакти:
http://knowledge.org.ua/www.facebook.com/KnowledgeUA/ https://goo.gl/bBhUkvЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адреса: 01011, Київ, Україна, вул. Панаса Мирного, 26, оф. 210
Телефон: +380 44 501 50 75