29 березня 2017 року у рамках міжнародного проекту «Іммігранти в суспільстві: виклики освіті» представники Факультету соціально-психологічних наук та управління Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (Київ, Україна), Латвійського Університету (Рига, Латвія) та Вищої лінгвістичної школи (Ченстохова, Польща) мали нагоду відвідати Почесне консульство Латвійської Республіки в м. Чернігові та Чернігівській області й поспілкуватися з Почесним консулом Оленою Вишняковою та директоркою Центру латвійської культури «Латвія-арт» Іриною Харченко.
Відбулася зустріч з ректором Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Миколою Носком, на якій були обговорені можливості подальшої співпраці та напрямки проектів, що зацікавили всі сторони. Декан Факультету соціально-психологічних наук та управління Володимир Євтух вручив йому Медаль «За визначний внесок у поширення ідеї Єдності Європи».
Під час засідання круглого столу «Досвід освіти мігрантів у навчальних закладах різного рівня акредитації» було представлено команду проекту й обговорено його основні цілі та етапи. Власним досвідом включення мігрантів у освітній процес поділилися представники з Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова: Володимир Євтух, Ганна Кісла, Ольга Тополь, Людмила Савенкова, Юлія Сюсель, Руслан Фірсов, Сергій Штепа, Алла Ярошенко; з Латвійського Університету: Рудіте Андерсоне, Майя Балоде, Івета Гудаковська, Аіда Крузе, Луція Рутка, з Вищої лінгвістичної школи: Едіта Садовська.
Представники Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка долучилися до реалізації проекту, оскільки діалог з грецькою, єврейською, німецькою, ромською та іншими общинами, що проживають у Чернігівській області, стане плідним для реалізації проекту.
Детальна інформація про перебіг семінару та учасників див. Програму.