DSC 001910 листопада 2016 року о10.00 (ауд. 44, вул. Освіти, 6) для студентів та викладачів Факультету соціально-психологічних наук та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова була проведенапрезентація онлайн-платформи «ЦЕНТР ЗНАНЬ» (http://www.knowledge.org.ua), що об’єднує знання та досвід експертів, організацій з України, Білорусі, Молдови, Грузії та Азербайджану з питань профілактики ВІЛ-інфекції серед підлітків, в тому числі підлітків груп ризику, організована спільно з Українським Інститутом соціальних досліджень  імені А. Яременкопікер Дарина Павлова – координатор дослідницьких проектів Українського Інституту соціальних досліджень імені А. Яременко –Результати міжнародних досліджень учнівської молоді ESPAD и HBSC, фахівець з комунікаційСвітозар Ницполь, координатор проекту Річард Герц,– Презентація міжнародного молодіжного проекту      U-Report),  Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) (спікер Наталія Нахабич – координатор проекту «Центр Знань» – Презентація проекту «Онлайн Платформа «Центр Знань» – онлайн-платформа для фахівців, працюючих з підлітками та їх батьків).

Із словами привітання до учасників заходу по презентації проектів та досліджень від факультету соціально-психологічних наук та управління виступила Тетяна Олександрівна Голубенко – доцент, кандидат педагогічних наук, заступник декана по роботі зі студентами факультету.

Спікер Наталія Нахабич, координатор проекту «Центр Знань», представила презентація проекту «Онлайн Платформа «Центр Знань» – онлайн-платформа для фахівців, працюючих з підлітками та їх батьків.

Спікер Дарина Павлова, координатор дослідницьких проектів Українського Інституту соціальних досліджень імені А. Яременко, на заході представила презентації національних досліджень по роботі з підлітками:

  • HBSC - Міжнародний проект «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді»;
  • ESPAD - «Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин – ЕСПАД (ESPAD)».

Наступна частина заходу була присвячена проекту опитування молоді U-Report та огляду Концепції ООН зі сталого розвитку, яку представив координатор проекту Річард Герц. Аудиторія і спікери залишились в захваті.

Студенти та викладачі Факультету соціально-психологічних наук та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова висловили подяку та побажання про продовження співпраці з Українським Інститутом соціальних досліджень  імені А. Яременко та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

У Східній Європі та Центральній Азії молодь домінує серед зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції. Понад 80% ЛЖВ у цьому регіоні ще не виповнилося 30 років, водночас у Західній Європі тільки 30% зареєстрованих випадків ВІЛ спостерігаються серед людей у віці до 29 років. Враховуючи необхідність простору, присвяченого профілактиці ВІЛ-інфекції серед підлітків, у тому числі серед ПГР, за ініціативи та технічної підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ у грудні 2014 р. було створено першу у Східній Європі та Центральній Азії інформаційну платформу –  «Центр Знань», пріоритетом якої є відповідь на термінову необхідність розвивати потенціал у регіоні щодо роботи з підлітками та молоддю з питань епідемії ВІЛ та СНІДу. «Центр Знань» об’єднує досвід експертів та організацій з України, Білорусі, Молдови, Грузії та Азербайджану. Координація та інформаційне наповнення ресурсу здійснюється Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка у співпраці з МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід».

«Центр Знань» орієнтований на різноманітні аудиторії: представників державних організацій та служб, а також громадських організацій, зокрема надавачів послуг у межах профілактики ВІЛ/СНІД: медичних працівників, соціальних працівників, психологів, юристів; дослідників; батьків чи офіційних представників неповнолітніх; самих підлітків та молодь.

Он-лайн-платформа включає декілька компонентів: інформаційні ресурси щодо законодавчої бази і досліджень у сфері профілактики ВІЛ серед підлітків та молоді, включаючи оцінку різних інтервенцій; інтерактивний інструмент для самостійного навчання надавачів послуг щодо тестування підлітків на ВІЛ (ICATT); навчальні курси у формі вебинарів щодо різних аспектів роботи з цільовою групою; ресурси, які можуть використовуватися самими підлітками та молоддю, а також їх батьками чи офіційними представниками. Всі ресурси доступні трьома мовами: українською, російською та англійською.

Протягом 2015-2016 року проведено більш аніж 30 вебінари, навчанням на базі платформи охоплено понад 3000 представників цільових груп. Відеозаписи всіх вебінарів розміщено на веб-сайті «Центру Знань» у вільному доступі, що дає можливість охопити додаткову кількість зацікавлених осіб. На базі вебінарів підготовлено 10 навчальних модулів, доповнених навчальними матеріалами та списком літератури.

Сформована команда експертів та консультантів з різних аспектів епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Десять консультантів з числа психологів, юристів, соціальних працівників наразі надають консультації відвідувачам платформи.

DSC 0002 DSC 0004 DSC 0006 DSC 0010 DSC 0012 DSC 0013 DSC 0014 DSC 0015 DSC 0017 DSC 0019

Контакти:

Без имени-1
http://knowledge.org.ua/
www.facebook.com/KnowledgeUA/
https://goo.gl/bBhUkv
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

Адреса: 01011, Київ, Україна, вул. Панаса Мирного, 26, оф. 210
Телефон: +380 44 501 50 75

   
© NPUROUNDER