28.04.2023

 

2023 Вчна рада квітнева 1 200 x 267На порядок денний засідання винесли низку питань:
1. Планування навчальної роботи науково-педагогічних працівників на 2023-2024 н. р. (доповідає: заступник декана з навчально-методичної роботи доц. Хоменко Н.В.).
2. Підведення підсумків щорічної звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта і наука – 2023» (доповідає: заступник декана з наукової роботи на міжнародних зв’язків доц. Карнаух А.А.).
2023 Вчна рада квітнева соцпол 2 200 x 1503. Презентація результатів і оголошення переможців проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей 051 Економіка, 052 Політологія, 054 Соціологія (доповідає: заступник декана з наукової роботи на міжнародних зв’язків доц. Карнаух А.А.).
4. Підсумки проведення Дня відкритих дверей на Факультеті (доповідає: голова студентського парламенту факультету Анастасія Ковалишена).
Головував на засіданні декан Факультету соціально-політичних наук, доктор історичних наук, професор Володимир ЄВТУХ.
Заслухавши доповіді та обговоривши питання порядку денного, члени Вченої ради ухвалили відповідні рішення, що були внесені до протоколу.

27.04.2023

 

2023 соц пол мова 100 x 222З метою активізації спілкування іноземною мовою на Факультеті соціально-політичних наук для здобувачів 1 курсу (магістерського рівня) денної та заочної форми навчання спеціальності 054 Соціологія була прочитана відкрита лекція англійською мовою доктором історичних наук, професором, деканом Факультету соціально-політичних наук Володимиром Борисовичем Євтухом з навчальної дисципліни «Актуальні проблеми соціально-гуманітарних наук» на тему: «Соціальні проблеми молоді та шляхи їх вирішення в сучасних умовах».
На лекції також були присутні: завідувачка кафедри соціології та публічних комунікацій професор Черній Л.В. заступники декана факультету доцент Хоменко Н.В. та доцент Карнаух А.А.
Тематика лекції була цікавою та пізнавальною для слухацької аудиторії, адже розкривала питання, як наразі є значимими для нашого сьогодення та надважливими для формування майбутнього України.
Актуальність зростання темпів забезпечення викладання навчальних дисциплін іноземною мовою на різних етапах підготовки майбутніх фахівців є обов’язковою умовою успішної міжнародної співпраці з освітньо-науковою світовою спільнотою, як викладачів, так і студентів.

13.04.2023

 

2023 Олімпада соц пол переможці 200 x 145051 Економіка
Склад журі: голова журі: В.Б. Євтух – доктор історичних наук, професор, декан факультету; члени журі: Сандугей В. В. - кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та економічної освіти; Підопригора Л.А. - кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та економічної освіти; Бицюра Ю.В. - кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та економічної освіти; Манжула Є.В. - старший викладач кафедри економіки та економічної освіти.
Журі Олімпіади визначило таких переможців:
Дипломом І ступеня: Волошин Юлію Петрівну
Дипломом ІІ ступеня: Олійника Микиту Олеговича, Айкало Марію Іванівну
Дипломом ІІІ ступеня: Нехай Аллу Володимирівну, Чобітько Анжелу Олександрівну,
Коротун Аріну Віталіївну, Сергієнко Софію Олексіївну, Пух Катерину Вікторівну

052 Політологія
Склад журі: голова журі: В.Б. Євтух – доктор історичних наук, професор, декан факультету; члени журі: Бабкіна О.В. - доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політичних наук; Новакова О.В. – доктор політичних наук, професор кафедри політичних наук; Дьоміна О.С. - кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук.
Журі Олімпіади визначило таких переможців:
Дипломом І ступеня: Зоценка Андрія Олеговича
Дипломом ІІ ступеня: Рябцева Андрія Віталійовича, Хімерик Світлану Миколаївну
Дипломом ІІІ ступеня: Слободського Давида Олександровича, Шапочку Павла Романовича, Сивець Валерію Ігорівну, Притулу Христину Святославівну, Свірідова Віталія Юрійовича

054 Соціологія
Склад журі: голова журі: Євтух В.Б. – доктор історичних наук, професор, декан факультету; члени журі: Чернова К.О. - доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології та публічних комунікацій; Кісла Г.О. – кандидат філософських наук, професор кафедри соціології та публічних комунікацій; Булатевич М.М. - кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології та публічних комунікацій.
Журі Олімпіади визначило таких переможців:
Дипломом І ступеня: Каленську Ярину Олександрівну
Дипломом ІІ ступеня: Потапчук Анастасію Олегівну
Дипломом ІІІ ступеня: Самойленко Дарину Артемівну

Дякуємо всім учасникам Олімпіади та вітаємо переможців!

25.04.2023

 

2023 ДВД соціально політичних наук 200 x 112На Факультеті соціально-політичних наук в онлайн-форматі відбувся День відкритих дверей!
Незважаючи на дистанційний формат заходу, атмосфера під час події була надзвичайно теплою та приємною, доповідачі – щирими та відкритими, а потенційні вступники – активними та зацікавленими.
Майбутні абітурієнти, які долучились до заходу через платформу Google Meet, мали змогу дізнатись усе про актуальність освітніх програм; про навчання та студентське життя, поспілкувавшись із представниками професорсько-викладацького складу кафедр факультету та представниками студентського парламенту факультету.
Загалом в ході зустрічі школярі отримали конструктивні відповіді на запитання стосовно нюансів вступної кампанії 2023 року, особливостей навчального процесу, перспектив та можливостей, які пропонує Український державний університет імені Михайла Драгоманова.
Сердечно дякуємо всім учасникам за увагу та активність!
Запрошуємо до нових зустрічей!

Фотогалерея...

25.04.2023

 

2023 ДВД соц пол 2 200 x 356Шановні вступники та абітурієнти!
Запрошуємо Вас на День відкритих дверей Факультету соціально-політичних наук!
У зв’язку з воєнним станом і задля забезпечення безпеки гостей і учасників заходу, він відбудеться в режимі ОНЛАЙН, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, на базі платформи GoogleMeet, 25 квітня о 15:00.
Ви матимете змогу дізнатись про особливості навчання та перспективи працевлаштування за його результатами, познайомитися з факультетом та його життям, дізнатись деталі та умови вступу, список необхідних документів, дати проведення вступних іспитів. А також, отримати відповіді на всі питання, які Вас цікавитимуть.


Приєднатися можна за посиланням на платформі GoogleMeet:

 

День відкритих дверей Факультету соціально-політичних наук https://meet.google.com/vop-vfvg-nqi

16.04.2023

 

2023 Великдень Пол 200 x 165Шановні студенти і співробітники Факультету соціально-політичних наук Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, керівництво Факультету щиро вітає Вас з Великоднем і зичить Вам міцного здоров’я, безпеки, миру і добробуту! Бережіть себе і своїх рідних! Тримаймося і віримо в перемогу!
Христос Воскрес!

13.04.2023

 

На Факультеті соціально-політичних наук відбудеться І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з економіки. Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь в олімпіаді! Для виконання завдань, приєднуємось за посиланням...

5.04.2023

 

2023 освіта і наука пол 1 200 x 89На Факультеті соціально-політичних наук в онлайн-форматі відбулося пленарне засідання щорічної Звітно-наукової конференції студентів та аспірантів Українського державного університету імені Михайла Драгоманова «Освіта і наука – 2023».
2023 освіта і наука пол 2 200 x 87З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан Факультету соціально-політичних наук, доктор історичних наук, професор Володимир ЄВТУХ та завідувач кафедри економіки та економічної освіти, доктор педагогічних наук, професор Олег ПАДАЛКА. Які у своїх промовах наголосили на тому, що науково-дослідна робота студентів - складова професійної підготовки, що передбачає навчання студентів методології і методики дослідження, а також систематичну участь у дослідницькій діяльності, озброєння технологіями і вміннями творчого підходу до дослідження певних наукових проблем. Курсові, бакалаврські і магістерські роботи є видом науково-дослідної роботи, який потребує від студентів уміння сформулювати тему, обрати методику дослідження, організувати і провести його, здійснити якісний і кількісний аналіз отриманих результатів, аргументувати свої висновки, оформити результати дослідження. Зазначили також, що результати досліджень мають бути апробованими у вигляді публікацій у періодичних виданнях та наукових збірниках, доповідях на наукових або науково-практичних конференціях тощо.
Модератор заходу – заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків, кандидат політичних наук, доцент Анна КАРНАУХ.

30.03.2023

 

2023 вчена раду уду 1 200 x 150Відбулося чергове засідання Вченої ради Університету, на якому члени ради заслухали доповідь декана Факультету соціально-політичних наук Володимира Євтуха, який поінформував про досвід впровадження освітньо-професійних програм на Факультеті. Сьогодні їх налічують 9, зокрема:
3 освітні програми першого (бакалаврського) рівня
- 054 Соціологія (ОПП «Соціальні комунікації та PR-технології),
- 052 Політологія,
- 051 Економіка (ОПП «Економіка»),
4 освітні програми другого (магістерського) рівня
- 054 Соціологія (ОПП «Соціальні комунікації та PR-технології»),
- 052 Політологія,
- 051 Економіка (ОПП «Економіка»),
- 011 «Освітні педагогічні науки» (ОПП «Наукова освіта та наукова комунікація»)
та 2 освітні програми третього (освітньо-наукового) рівня доктор філософії
- 052 Політологія,
- 054 Соціологія.
2023 вчена раду уду 2 200 x 150Освітньо-професійні програми мають відповідні навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення. Активною є також міжнародна співпраця факультету з Латвійським, Ягеллонським та Варшавським університетами в освітньому (формування спільної освітньої програми для магістерського рівня) та науковому (проведення конференцій, підготовка спільного видання наукового часопису, розробка проєктів в рамках програми Жан Моне Модуль Еразмус+ та проведення Школи академічного письма в межах реалізації проєкту «Розвиток культури демократії в Норвегії, Україні та Палестині» та ін. напрямках).
В обговоренні доповіді взяли участь проф. Вернидуб Р.М. – проректор з навчально-методичної роботи; проф. Торбін Г.М. – проректор з наукової роботи; проф. Олефіренко Т.О. – декан педагогічного факультету; проф. Андрусишин Б.І. – завідувач кафедри теорії та історії держави і права.

З доповіддю декана Факультету можна ознайомитися тут….

24.03.2023

 

2023 практика політологів 1 200 x 90Навчальна фахова практика студентів є невіддільною складовою підготовки фахівців зі спеціальності 052 Політологія, адже передбачає вивчення і аналіз політичної сфери суспільства: політичних відносин, політичної системи, політичної влади, питань внутрішньої та зовнішньої політики.
2023 практика політологів 2 200 x 9524 березня цього року на Факультеті соціально-політичних відбулася настановча конференція з навчальної фахової практики для студентів 2-го курсу денної форми навчання (керівник практики – канд. пол. н., доцент А.А. Карнаух). Від кафедри політичних наук на конференції також були присутні керівники-методисти: канд .політ. н., доцент О.Я. Волянюк, канд. політ. н., доцент О.С. Дьоміна, ст. викл. А.І. Козенюк.
Студенти-політологи проходять навчальну фахову практику в політичних інституціях (політичні партії та громадські організації), де вони отримують практичні навички у сфері політичної аналітики, аналізу та обробки політичної інформації, формують уявлення про політичну сферу та професію політолога. Зокрема, ГО «Академія політико-правових наук України», ГО «Форум нових політичних лідерів», БО «Міжнародний благодійний фонд громадської дипломатії», «Інститут публічної політики та консалтингу» та ПП «Active group» тощо.
Бажаємо нашим студентам успіхів у проходженні практики!

10.12.2022

 

2022 Міжнародний день прав людини 200 x 112В Україні триває війна. Злочинна, неспровокована, агресивна, загарбницька війна, яку розпочала російська федерація проти України понад 8 років тому і, яка у цьому році перейшла у фазу відкритого військового вторгнення. Російсько-фашистські окупанти безжально винищують український народ і все з ним пов’язане. Слабкі, підлі і боягузливі російські фашисти, не здатні досягти перемоги на полі битви, компенсуючи свою жалюгідність та слабкість, виявляють небачену жорстокість до мирного населення, до беззахисних громадян. Без чисельні тисячі замордовані в підвальних катівнях і концентраційних таборах смерті, мільйони заслані в кацапщину і приречені на жахливе, безправне існування у чужій, ворожій, варварській, фашистській державі. Про які права людини може йти мова у такі часи? Ідеали прав людини розтоптані – на них випорожнилися, знавіснілі від багаторічної безкарності, російські фашисти. Нині, щоб в Україні захистити свої права треба тримати в руках автомат, треба допомагати тому хто тримає автомат, треба пам’ятати за що стоїть той хто тримає автомат.

Сьогодні Міжнародний день прав людини. День того, чого нас усіх позбавили російсько-фашистські окупанти і їхні союзники в Україні – корупціонери, бюрократи і просто бандити. Сьогодні український воїн є захисником прав людини, а його мужність, стійкість, сила волі і звитяга є єдиною гарантією наших прав. Кожен хто хоче мати права, мусить за них боротись. Нині наш час боротись за наші права. З Міжнародним днем прав людини шановні співгромадяни! Цінуйте свої права, поважайте права інших і пам’ятайте, якою ціною вони нам дісталися.

8.12.2022

 

2022 правові засади роботи педагога 200 x 112Щороку професорсько-викладацький склад кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін організовує та приймає участь у заходах присвячених Всеукраїнському тижню права. Незважаючи на те, що Указом Президента України№39/2020 від 8 грудня 2020 року було визнано втрату чинності Указу Президента України від 8 грудня 2008 року «Про всеукраїнський тиждень права», правники традиційно проводять заходи, шо спрямовані на підвищення правової освіти населення.
Так, 8 грудня професорка кафедри, докторка юридичних наук Купіна Людмила Францівна прийняла участь у освітній конференції, яку організовував центр професійного розвитку педагогічних працівників міста Києва.
Людмила Францівна була спікеркою вебінару на тему Права педагогічних працівників та гарантії їх дотримання за законодавством України. Під час виступу були проаналізовані норми Кодексу законів про працю України та галузевих нормативних актів у сфері застосування праці педагогічними працівниками. Цікавими були наведенні матеріали судової практики, предметом яких були спори по захисту та відновленню порушених прав педагогічних працівників.
Соціально-правовий факультет НПУ імені М.П. Драгоманова, навчально-науковому інституту перепідготовки, підвищення кваліфікації та доуніверситетської підготовки висловлює подяку центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Києва за організацію заходу та співпрацю!

   
© NPUROUNDER